top of page
WechatIMG291.jpeg

MAJA ALEKSOV

kognitivno bihejvioralni koučing

Home: Welcome

Prijavite se na besplatan newsletter

Sve što treba da uradite je da se prijavite na newsletter i uživate u korisnom i edukativnom sadržaju koji ćete dobijati na E-mail

Hvala vam na prijavi!

O MENI
undraw_stars_re_6je7.png

Šta je to kognitivno bihejvioralni koučing (KBK)?

KBK je pristup koji je nastao iz naučno utemeljenih psiholoških resursa i metoda baziranih na (RE-KBT) psihoterapiji i može nam pomoći da efikasno istražimo određeno razmišljanje i ponašanje, i da na osnovu toga donesemo racionalne zaključke koji će nas odvesti do željene promene. KBK svojim metodama podstiče klijenta na bezuslovno prihvatanje sebe i sveta, na razvoj specifičnih veština i potencijala, i pomaže pri uklanjanju kognitivnih i emocionalnih blokada.

undraw_Bibliophile_re_xarc.png
undraw_Exploring_re_grb8.png

Kako da znam da li je
KBK za mene?

Ako se nalaziš u situaciji u kojoj ti nije najjasnije šta je prava odluka za tebe pa zbog toga odlažeš određene aktivnosti i korake. Ili ti je potrebno da bolje razumeš zašto uporno odlažeš neke stvari iako znaš da bi preduzimanje koraka bilo dobro za tebe, ali ne uspevaš da započneš. Ili ne uspevaš da završiš zadatak dok on ne bude savršen pa ga odlažeš do iscrpljenja.  A možda se nalaziš i na putu izlaska iz zone komfora tako što si rešio/la da napustiš toksičan odnos sa partnerom ili poslodavcem i kolegom, a potrebna ti je podrška kako bi te podsetila na tvoje snage i vrednosti. Možda ćeš se pronaći i u situaciji da prokrastiniraš u različitim aktivnostima zbog straha od uspeha ili neuspeha pa ti nedostaju uvidi i jasnoća u postizanju ciljeva.  Ukoliko se nisi možda pronašao/la u nekim od primera možeš se javiti i zakazati besplatnu konsultaciju na kojoj ćemo zajedno doći do uvida da li je kbk za tebe.

šta je to kbt

O meni:

Još od školskih dana, shvatila sam da je idealan put mog karijernog razvoja izučavanje ljudske psihologije. Poznavanje psihologije doprinosi boljem razumevanju procesa opažanja, misli i osećanja. A, to je oblast u kojoj učenje ne prestaje.

Zbog toga sam završila primarni nivo edukacije za Kognitivno-bihejvioralni koučing (KBK), koja je priznata od strane Internacionalnog udruženja za koučing psihologiju i internacionalne koučing Federacije.

Usmerena sam na pružanje podrške ljudima koji žele da unaprede svoje performanse i potencijale te kvalitet profesionalnog i emocionalnog života. Posebna oblast kojom se bavim je pružanje podrške onima koji, zbog nedostatka uvida u sopstvene snage i kapacitete, ne ostvaruju svoj puni potencijal.

Tokom studiranja psihologije, došla sam do uvida da je moj poziv od velikog značaja za izgradnju podrške i empatije prema drugim ljudima.

Autorka sam bloga na Instagramu pod nazivom Oceanpsychology, gde svakodnevno objavljujem psihološko-edukativan sadržaj i teme iz oblasti mentalnog zdravlja.

AirBrush_20220516155103.jpg
undraw_Creative_woman_re_u5tk.png

3 najdraža uvida do kojih
sam došla:

1. Samoprihvatanje bez uslova je od najvećeg značaja na putu ka unapređenju mentalnog zdravlja i kao polazna tačka ka razvoju samopoštovanja i samopouzdanja.


2. Način na koji razmišljamo igra najveću ulogu u stvaranju naših osećanja. Kada obratimo pažnju na iracionalne obrazce razmišljanja i zamenimo ih zdravijim uverenjima, možemo doći do uvida da se na taj način menja i naše emocionalno stanje.


3. Ne postoje rokovi i vremenski okviri za bavljenje ličnim razvojem, sve dok posedujemo kognitivne kapacitete za to.

PITANJA

Najčešće postavljana
pitanja o seansama:

Šta ako ova vrsta pružanja pomoći nije za mene?
Ukoliko dođeš do zaključka da ovakva vrsta pomoći nije za tebe, dovoljno je da zajedno probamo da istražimo šta je ono što bi ti možda više odgovaralo i uvažiću svaku primedbu ukoliko postoji, jer na taj način pomažeš i meni da korigujem način rada.

Koliko traje jedna seansa?
Sat vremena je potrebno za jednu seansu i susreti se održavaju jednom nedeljno, online.

Šta ako otkažem ili zakasnim na seansu?
Zakazanu seansu možeš otkazati 24h ranije, ukoliko zakasniš na seansu njeno trajanje se ne produžava. Novac za otkazanu seansu se ne refundira.

Koja je razlika između psihoterapije i koučinga?

Fokus u psihoterapiji je više na isceljivanju događaja iz prošlosti, dok je fokus u koučingu više na tome da se klijent lakše usmeri od tačke A do tačke B. Razlika je što se tokom koučinga ne ide u dublju analizu ličnosti, ne dijagnostikuju se i ne provociraju se traumatska i bolna iskustva. Kouč je orijentisan na budućnost i ne bavi se klijentovom prošlošću. Koučing je u većoj meri orijentisan ka konkretnim rezultatima i specifičnim aktivnostima . 

UTISCI KLIJENATA:

UTISCI KLIJENATA

„Iako mi je bio izazov da se suočim sa raznim zadacima, način na koji si otvorila razna pitanja mi je značajno pomogao da se bolje organizujem i postavim prioritete“.

„Ono što mi je kod tebe ostavilo najveći utisak tokom sesija je tvoja priroda i
pristupačnost, jer one čine da svako može da se poveže sa tobom. Pomogla si mi
neizmerno sa pravim pitanjima, domaćim zadacima i metodama da unapredim svoj
život i otarasim se ograničavajućih uverenja, i prezadovoljna sam rezultatima koje smo postigle. Moja si topla preporuka svima kojima treba pomoć da promene iracionalna uverenja i počnu da razmišljaju na drugačiji način“.

„Neprocenjivi uvidi do kojih sam došla na seansama sa tobom će mi značiti i u
budućnosti da se lakše snalazim u svom emocionalnom životu sa više
samopoštovanja.“

BLOG

NOVOSTI SA BLOGA:

ZAKAŽITE

KONTAKT:

undraw_With_love_re_1q3m.png
KONTAKT
bottom of page